Zobacz również

Powiązane wpisy

Kawalerki cieszą się największym zainteresowaniem na rynku mieszkaniowym

Dodano: 2016-06-13 Przez: admin


Marzysz o tym, aby mieć własne „M”? Większość osób decydujących się na zakup wybiera kawalerki. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na ich przestępne ceny, a także na duże zainteresowanie tego rodzaju nieruchomościami – nie powinno być żadnych problemów ze sprzedażą używanego mieszkania tego rodzaju.
Ceny nieruchomości mieszkalnych w Polsce sa spore – najwięcej trzeba zapłacić za nie w Warszawie, gdzie ceny wynoszą niejednokrotnie po 68 tysięcy za metr kwadratowy zarówno dla rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Drogo jest również w Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu, natomiast niższe ceny można znaleźć w Katowicach, Łodzi czy w Szczecinie, ale i tak trzeba liczyć się z kosztem około 180 000 – 250 000 złotych za kawalerkę zależnie od lokalizacji i standardu.
Małe, czyli droższe
Kawalerki ze względu na duże zainteresowanie mają również wyższe ceny od większych mieszkań – często różnice dochodzą nawet do 1000 złotych na metrze kwadratowym. Dla wielu klientów to jednak jedyne rozwiązanie, ponieważ mniejsze mieszkania są tańsze, a nierzadko to właśnie cena jest kluczowa, biorąc pod uwagę swoją zdolność kredytową. Dlatego jeżeli szukasz małego mieszkania, pamiętaj o tym, że w porównaniu z tymi większymi cena będzie tutaj także odpowiednio wyższa.
Jak wybrać dobrą kawalerkę?
Jeśli także myślisz o tym, aby kupić dla siebie kawalerkę, w takim przypadku masz przed sobą sporo ofert zarówno od deweloperów, jak i także z rynku wtórnego. Pamiętaj o tym, by przed zakupem dobrze przeanalizować daną ofertę i porównać ją także z innymi propozycjami – najlepiej, aby twoja nieruchomość była przyszłościowa, czyli dobrze zlokalizowana, w nowym budownictwie, także powinna być rozkładowa. Dzisiaj najwięcej ofert dotyczy mieszkań z aneksem kuchennym, ale również można znaleźć kawalerki z oddzielną kuchnią, a także oddzielną sypialnią.
Dzisiaj znalezienie nieruchomości to żadna trudność. Wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki słowa takie jak „mieszkania żoliborz rynek pierwotny”, aby od razu znaleźć oferty dla danego zapytania.


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy