Zobacz również

Powiązane wpisy

Pranie dywanów metodą „na wskroś” – na czym to polega?

Dodano: 2016-06-13 Przez: admin


Wypranie dywanu najlepiej polecić firmie, która posiada w tej dziedzinie odpowiednie doświadczenie oraz nowoczesny sprzęt. Pranie dywanu można wykonać zasadniczo na dwa sposoby – Karcherem, czyli odkurzaczem piorącym, a także metodą prania „na wskroś”, która dzisiaj wybierana jest coraz częściej. Na czym polega pranie dywanów „na wskroś”?
Metoda prania „na wskroś” może być zastosowana w przypadku praktycznie wszystkich typów dywanów, zarówno tych wykonanych z włókien syntetycznych, jak i naturalnych, na przykład dywanów jedwabnych, wełnianych, bawełnianych. Pranie jest przy tym bardzo skuteczne, ponieważ wykorzystuje się do niego specjalistyczne detergenty oraz urządzenia, dlatego też można usunąć z nimi nawet trudne zanieczyszczenia, których nie można tak łatwo zlikwidować z wykorzystaniem innych metod.
Etapy prania dywanów „na wskroś”:

sprawdzenie dywanu w celu wyszukania ewentualnych uszkodzeń

trzepanie dywanu specjalnymi automatami i odkurzanie zarówno od spodu, jak i z wierzchu

odplamianie punktowe w przypadku trudnych plam

nanoszenie środka piorącego na dywan poprzez wcieranie go specjalnymi szorowarkami

pranie dywanu i jego płukanie z użyciem automatu piorącego

spłukanie szamponu czystą wodą

odwirowanie dywanu z wody z użyciem specjalnych wirówek

impregnacja dywanu preparatem zabezpieczającym jego włókna

suszenie dywanu w suszarni w pozycji pionowej

Gdzie zlecić pranie dywanów „na wskroś”?
Dzisiaj świadczeniem tego rodzaju usług zajmuje się wiele firm, dlatego też jeżeli chcesz skorzystać z nich, informacje znajdziesz przez internet. Po prostu wpisz do wyszukiwarki internetowej słowa „pranie dywanów Pruszków”, aby znaleźć adresy dla danej lokalizacji.
Ile kosztuje pranie dywanów tą metoda?
Cena zależna jest przede wszystkim od rodzaju dywanu. Pranie dywanów wełnianych, syntetycznych i włochaczy, czyli dywanów shaggy kosztuje około 15-20 złotych za metr kwadratowy. Dywany z wiskozy, jedwabiu, dywany orientalne, dywany ręcznie wiązane są już droższe i ceny mogą wynosić od 30 do nawet 70 złotych za metr kwadratowy.


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy