Zobacz również

Powiązane wpisy

Studia w Lublinie – ile trzeba zapłacić za wynajem mieszkania?

Dodano: 2016-07-18 Przez: admin


 
Lublin cieszy się dużym zainteresowaniem jako miasto studenckie – do dyspozycji jest tutaj wiele przyszłościowych kierunków studiów i można korzystać z rozmaitych rozrywek przeznaczonych dla żaków. Ponadto można tanio wynająć mieszkania – z jakimi cenami trzeba się liczyć?
 
Studenci, którzy mają taką możliwość, kwaterują się w akademikach należących do uczelni – są niedrogie i dogodnie zlokalizowane, niemniej jednak ich główną wadą jest ograniczona dostępność, dlatego też mogą liczyć na nie tylko ci studenci, którzy spełnią odpowiednie wymagania, między innymi związane z odległością uczelni od domu zamieszkania i kryterium dochodowym. Nic więc dziwnego, że w Lublinie rynek wynajmu mieszkań rozwija się bardzo dynamicznie i tak naprawdę jest w czym przebierać.
 
Studenci najczęściej decydują się na wynajem mieszkań dwupokojowych oraz trzypokojowych, aby dzielić ich koszty wspólnie z innymi osobami – wtedy można zapłacić jeszcze mniej. Dostępne są także kawalerki, na które decydują się przede wszystkim studenci doceniający prywatność i komfort mieszkania bez współlokatorów, ale, oczywiście, w wyższej cenie.
 
W Lublinie średnio za kawalerkę trzeba będzie zapłacić od 1000 do 1200 złotych na miesiąc, ale można znaleźć również oferty kawalerek rozpoczynające się od 800 złotych miesięcznie, niemniej jednak w gorszym stanie i lokalizacji. Z kolei za lokal dwupokojowy trzeba będzie zapłacić około 1600 złotych, wobec tego cena po podziale na dwójkę czy nawet trójkę lub czwórkę studentów, gdy pozwalają na to pokoje, będzie już bardziej atrakcyjna. Z kolei za mieszkania trzypokojowe trzeba zapłacić zwykle około 2000 złotych miesięcznie, ale dostępne są też tanie lokale za około 1200 złotych, a także te luksusowe, których cena dochodzi do 4000 złotych.
 
Jeżeli wobec tego interesują cię niedrogie studia Lublin może być kapitalnym kierunkiem – przystępne ceny wynajmu nieruchomości są dużym atutem tego miasta w porównaniu z Krakowem czy Warszawą, gdzie trzeba zapłacić za nie znacznie więcej.
 
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy